Budowa Galerii Świdnickiej na finiszu, znamy datę otwarcia

Niespełna rok minął od czasu, kiedy ruszyły prace budowlane nad Galerią Świdnicką. Inwestor, firma Rank Progress SA może być zadowolony z przebiegu budowy – upłynęła ona raczej spokojnie i bez większych utrudnień. Wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się zgodnie z planem, czyli pod koniec tego roku. Obecnie trwają prace nad budową znajdującego się na dachu galerii parkingu, co jest jednym z ostatnich etapów prac nad obiektem. Równocześnie inwestor dokonuje przebudowy dróg, by stworzyć dogodny dojazd do obiektu.

Galeria Świdnicka ma 22,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, z czego ponad 15 tysięcy będzie przeznaczone na lokale użytkowe. Będzie ich w galerii ponad 60. Najemcami lokali będą między innymi Media Expert (RTV/AGD), Rossmann (drogeria), Apart (biżuteria), Empik (księgarnia) a także wiele salonów odzieżowych i obuwniczych jak na przykład Reserved czy CCC. Nie zabraknie lokali usługowych – w galerii mieścić się będzie pralnia oraz biuro podróży. Galeria Świdnicka będzie też dysponować czterosalowym multipleksem Cinema 3D. Zmotoryzowani klienci będą mogli skorzystać z któregoś z 400 miejsc parkingowych na znajdującym się na ostatniej kondygnacji parkingu.

W styczniu 2012 roku ma ruszyć rekrutacja na pracowników lokali. Galeria Świdnicka da mieszkańcom miasta ponad 500 nowych miejsc pracy.