Galeria Świdnicka – budowa trwa!

Już niebawem mieszkańcy Świdnicy będą mogli obserwować, jak w ich mieście rośnie nowoczesne centrum handlowe. 26 października 2010 roku, w obecności władz miasta i powiatu rozpoczęła się budowa Galerii Świdnickiej.

– Świdnica to prężnie rozwijające się miasto, które konsekwentnie stawia na rozwój. Jestem przekonany, że Galeria Świdnicka , której budowę rozpoczęliśmy otworzy nowy etap w życiu miasta. – mówi Dariusz Domszy, wiceprezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Inwestor podkreślił, że na inwestycję mieszkańcy Świdnicy niecierpliwie czekają odkąd tylko stało się głośno o projekcie. Obecnie po większe zakupy i dla możliwości zakupienia odzieży znanych marek muszą jeździć aż do Wrocławia. Nowa galeria handlowa w mieście na pewno stanie się atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu i robienia zakupów.

Władze miasta również są bardzo zadowolone z inwestycji. Powstanie ona w miejscu zakładu nr 1 dawnych Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej przy ulicy Westerplatte. Teren stał odłogiem od 2001 roku a znajdujące się tu opuszczone zabudowania przemysłowe popadały w ruinę. Nowy właściciel szybko zabrał się do przekształcenia tej niechlubnej części miasta w jego wizytówkę, jaką niewątpliwie stanie się Galeria Świdnicka.

Znając wcześniejsze dokonania inwestora można spodziewać się, że budowa będzie szła sprawnie i bez opóźnień. Galeria Świdnica ma zostać zbudowana w surowym stanie już na przełomie 2011 i 2012 roku.